понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 15
home Фудбал

ФОТО: Претставена топката со која ќе се игра финалето во ЛШ

ФОТО: Претставена топката со која ќе се игра финалето во ЛШ

Европската фудбалска федерација ја претстави топката, која ќе се користи во финалето во Лигата на шампионите.

Топката за финалето ја изработи партнерот на УЕФА, компанијата „Адидас“.

Финалето ќе се игра на 30 мај на „Ататурк“ во Истанбул.

Инаку, во ЛШ, вечер во 21 часот стартува осминафиналето со натпреварите:

Атлетико Мадрид – Ливерпул и Борусија Дортмунд – Пари Сен-Жермен.

Коронавирус