четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 51
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

ФОТО: Познат изгледот на официјалната топка на ЕП 2020

ФОТО: Познат изгледот на официјалната топка на ЕП 2020

Официјалната топка, со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2020 година, беше прикажана на страницата „Footy Headlines“.

Топката „Адидас Унифорија“ е во традиционалното бело со црни елементи, како и со сини, жолти и розови ленти.

Изработена е од истите материјали, од кои беше направен моделот „Телстар“ со кои се играа средбите на СП 2018 во Русија.

Парламентарни избори 2020