четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 136
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ФОТО: Покетино се сретна со Марадона

ФОТО: Покетино се сретна со Марадона

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино се сретна во Аргентина со легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона.

Сега Марадона е тренер на клубот Гимназија.

Тој неодамна доби отказ, но подоцна раководството на клубот се премисли и реши да не го „брка“ Марадона.

Покетино го следеше натпреварот на Гимназија со Кордоба. Аргентинецот, заедно со Марадона, играа за Њуелс Олд Бојс во 1993 година

Коронавирус