четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Пандев во Панини, еволуција на изгледот од 2015 до денес

ФОТО: Пандев во Панини, еволуција на изгледот од 2015 до денес

Џенова објави фотографија со изгледот на Горан Пандев од сликичките на Панини, капитенот на македонската репрезентација и член на клубот од Италија во фокусот со својата еволуција.

Пандев е долго време во калчото, во дресот на Џенова е од 2015 година, еве како изгледаше кога дојде во клубот, а како изгледа денес, пишува Дриблинг.мк.