четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 57
home Фудбал

ФОТО: Оваа бабичка има 84 години, веќе 35 години купува сезонски билети за да навива за Интер

ФОТО: Оваа бабичка има 84 години, веќе 35 години купува сезонски билети за да навива за Интер

Неверојатен навивач има Интер, бабичката Џанкарла има 84 години, не пропушта меч на својот клуб, купува сезонски билети веќе 35 години!

Џанкарла го следеше мечот меѓу Интер и Аталанта, не се израдува на победа, но имаше можност да следи спектакуларен меч со четири гола.

На стадионот „Џузепе Меаца“ дојде два часа порано.

Локални избори 2021