среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ФОТО: Ова се новите дресови на Барселона, фановите конечно воодушевени

ФОТО: Ова се новите дресови на Барселона, фановите конечно воодушевени

Пред неколку месеци Барселона ги разочара навивачите со дизајнот на дресот за сезонава. Каталонците решија да имаат дизајн со коцки за првпат и тоа не им се допадна на навивачите.

Меѓутоа, шпанскиот шампион реши да се искупи и за следната сезона ќе има дрес, кој ги воодушеви навивачите.

Каталонски „Спорт“ објави ексклузивна фотографија од дресот, во кој најверојатно Барселона ќе настапува следната сезона.

Коронавирус