недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

ФОТО: Откриен новиот дрес на Јувентус за следната сезона, одлична комбинација на Адидас

ФОТО: Откриен новиот дрес на Јувентус за следната сезона, одлична комбинација на Адидас

На специјализираната страна која се занимава со откривање на новите дресови на клубовите осамнаа фотографии од новиот дрес на Јувентус за следната сезона.

Јувентус откако годинава носи несоодветна гарнитура дресови, од следната ќе се врати на дресовите со црно бели линии. Овој пат црните линии ќе бидат нешто поразлични, а препознатливите линии на адидас ќе бидат со златна боја.

Овој дрес наиде на одобрување кај фановите на Јувентус кои порачаа дека со нетрпение очекуваат да излезе во продажба.

ЕУРО 2020

Македонија