четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 52
home Фудбал

ФОТО: Оса го легна на теренот голманот на Динамо Киев, по што веднаш му беше укажана лекарска помош

ФОТО: Оса го легна на теренот голманот на Динамо Киев, по што веднаш му беше укажана лекарска помош

Денис Бојко, голманот на Динамо Киев за време на натпреварот со Славија во Прага одигран вчеравечер во квалификациите за ЛШ, одеднаш падна, откако беше нападнат од оса во 8.минута.

– Бојко одеднаш падна на тревникот, држејќи ја левата рака. После тоа му беше укажана медицинска помош, по што го продолжи натпреварот, пренесуваат украинските медиуми.

Натпреварот заврши нерешено 1:1.

Реваншот ќе с еигра во Киев на 14 август. 

Коронавирус