среда, 8. декември 2021. Вести денес: 40
home Фудбал

ФОТО: Официјални состави за дербито Барселона- Реал Мадрид

ФОТО: Официјални состави за дербито Барселона- Реал Мадрид

Роналд Куман и Зинедин Зидан ги објавија составите за „Ел Класико“, се очекува спектакл на ова дерби.

Барселона соМеси, Кутињо,Ансу Фати… Реал Мадрид со Бензема, Крос… Натпреварот започнува од 16 часот.

 

Коронавирус