четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 71
home Фудбал

ФОТО: Објавата на Пирло која никако нема да му се допадне на Роналдо

ФОТО: Објавата на Пирло која никако нема да му се допадне на Роналдо

Андреа Пирло, кој пред два дена беше назначен за тренер на првиот тим на Јувентус пред неколку години на Инстаграм објавил за кој фудбалер смета дека е најдобриот.

Тој објавил фотографија со Лионел Меси за кого пишува дека најдобар фудбалер во светот.

Двајцата имале средба во САД каде играше Пирло пред крајот на играчката кариера, а Италијанецот го искористил моментот за да се фотографира со Меси и со своите две деца.

Ваквата објава со сигурност нема да му се допадне на Роналдо кој е дел од тимот на „Старата дама“.

 

View this post on Instagram

 

A great meeting with the best … @leomessi ⚽️✌?⚽️

A post shared by Andrea Pirlo Official (@andreapirlo21) on