сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 38
home Фудбал

ФОТО: Новите „играчки“ на Меси и другарите

ФОТО: Новите „играчки“ на Меси и другарите

Фудбалерите на шпанскиот првак Барселона, добија убави подароци, нови моќни автомобили од спонзорот „Ауди“.

Германскиот бренд реши на Меси и дружината да им подари нови верзии на автомобилите Ауди „Q7“ и „Q8“. Се работи за автомобили произведени во 2019 година, чија цена доколку се нарачаат со целосната додатна опрема, достигнува до нешто околу 100.000 долари.

Погледнете ја фото-сесијата на фудбалерите на Барселона со скапите „играчки“:

Коронавирус