четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 72
home Фудбал

ФОТО: Новата ѕвезда на Јувентус на одмор во Охрид

ФОТО: Новата ѕвезда на Јувентус на одмор во Охрид

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски одлучи дел од летниот одмор пред почетокот на новата сезона и подготовките за неа да го помине во Охрид.

Швеѓанецот со македонски корени е во друштво на неговиот соиграч од младинската репрезентација на Шветска, Жоел Асоро.

 

View this post on Instagram

 

Really livin life..?

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) on

Кулушевски минатата сезона ја помина во Парма а Јувентус го купи за 40 милиони евра.