вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Фудбал

ФОТО: Ниту еден играч од Англија во идеалниот тим на осминафиналето на ЕУРО

ФОТО: Ниту еден играч од Англија во идеалниот тим на осминафиналето на ЕУРО

„SofaScore“ според оценките на играчите од осминафиналето на ЕУРО го состави идеалниот тим од оваа рунда на континеталниот шампионат.

Иако Англија ја победи Германија во дербито на колото, сепак нема ниту еден играч од составот на „Гордиот Албион“ меѓу најдобрите единаесет.

Во идеалниот тим има Французи, Шпанци, Австриец, Украинец, Данци, еден играч од Чешка и Белгија, но ниту еден од Англија.

Коронавирус