недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Не престанува мајтапењето со Јувентус

ФОТО: Не престанува мајтапењето со Јувентус

Екипата на Јувентус е мета на „троловите“ на социјалните мрежи, а покрај што има интересни мемиња, еден досетлив фудбалски фан решил да го „редизајнира“ логото на италијанскиот фудбалски гигант.

Јувентус испадна во четвртфиналето на Лигата на шампионите од Ајакс, иако многумина веќе го видоа во наредната рунда по ждрепката. Холандскиот тим направи чудо во Торино, а поради одличната игра и надигрувањето на „бјанконерите“, веќе се појави и новото лого од сеирџиите.

  • Во продолжение, погледнете го „новото лого“ на Јувентус кое на големо кружи на социјалните мрежи…

 

Коронавирус