понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Фудбал

ФОТО: Навивачите на Олимпијакос дивееа пред Белград, колапс на автопатот

ФОТО: Навивачите на Олимпијакос дивееа пред Белград, колапс на автопатот

Црвена Звезда и Олимпијакос утре на стадионот „Рајко Митиќ“ се среќаваат во второто коло во Лигата на шампионите.

Голем број на навивачи на Олимпијакос допатуваа уште денеска во Белград, пред пристигнувањето во главниот град на Србија, на автопатот создадоа голем хаос.

Колоната со автобуси од Грција застана пред влегувањето во Белград, дојде до голем застој, колони возила чекаа да заврши навиачкото лудило на подржувачите на Олимпијакос.

Извор: dribling.mk

 

Локални избори 2021