четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Навивач на Ренџерс исчезна во Скопје, цела Шкотска на нозе

ФОТО: Навивач на Ренџерс исчезна во Скопје, цела Шкотска на нозе

Навивач на Глазгов Ренџерс кој дошол да го бодри клубот на синоќешниот меч од УЕФА Европа лигата со чаирски Шкупи исчезнал и не се вратил дома, јавува Спорт1.

Веднаш е стартувана акција за наоѓање на Џејмс Меклахан, кој го пропуштил летот за назад.

„Дејли Рекорд“ пишува дека на Џејмс му се изгубил контакт зашто батеријата на телефонот му била празна. Во меѓувреме и неговиот брат напиша пост на социјалните мрежи кој стана вирален во Шкотска.

Повеќе прочитајте на Спорт1.мк

loading...