понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 4
home Фудбал

ФОТО: Најтрофејниот фудбалер на сите времиња бара работа преку интернет

ФОТО: Најтрофејниот фудбалер на сите времиња бара работа преку интернет

Најтрофејниот фубдалер на сите времиња, 36. годишниот Дани Алвеш, има 40 трофеи во кариерата, тој е пред крајот на професионалниот ангажман, новата сезона само што не започнала а тој сеуште нема клуб.

Алвеш има понуди, тоа не е тајна , но не е задовлен од изборот, преку интернет, што е делумно и шега, бара понуди за новата сезона.

„На кого треба да му ја испратам мојата биографија за работа, нека ми се јави некој кога ќе ја прочита“ – се шегува на инстаграм Алвеш.

За кратко време, Алвеш собра над милион лајкви, тој лани играше за ПСЖ, со Барселона освои 23 титули.

Извор: dribling.mk

 

View this post on Instagram

 

Busco emprego, onde coloco meu currículo? Alguém me avisa aí se tem tempo de ler!! ??? #GoodCrazyMood

A post shared by DanialvesD2 My Twitter (@danialves) on

Коронавирус