понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 124
home Фудбал

ФОТО: Најк со специјален подарок за Барди – патики со неговите иницијали и македонско знаме

ФОТО: Најк со специјален подарок за Барди – патики со неговите иницијали и македонско знаме

Енис Барди ја победи трката со коронавирусот и од самиот почеток е дел од македонската репрезентација на ЕВРО 2020, a по неполна седмица во Букурешт асот на Леванте доби специјален подарок – брендирани патики од брендот „Најк“.

Енис на својот инстаграм-профил се пофали со подарокот, со неговите иницијали и македонско знаме на патики, со порака: На и надвор од теренот, ние навиваме за тебе…

Коронавирус