вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 48
home Фудбал

ФОТО: Најдобриот фудбалер на светот ужива во Грција

ФОТО: Најдобриот фудбалер на светот ужива во Грција

По тешката сезона еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо со семејството замина на одмор во Грција.

Поради обврските со репрезентацијата на Португалија во Лигата на нации Роналдо имаше подолга сезона од очекуваното, но сепак на крајот стигна заслужениот одмор. Тој и Георгина се сместени во луксузна вила која дневно ги чини по 8.000 евра.

Роналдо и овојпат бараше место кое ќе биде изолирано од јавноста, како би можел да ужива во времето поминато со семејството.

 

 

View this post on Instagram

 

Enjoy the view ??‍♂️???

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

 

View this post on Instagram

 

let’s go ? ?❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

 

View this post on Instagram

 

? @fashionnova jumpsuit ?

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Коронавирус