среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Мурињо не смееше во соблекувална, па јадеше оброк на скали

ФОТО: Мурињо не смееше во соблекувална, па јадеше оброк на скали

Жозе Мурињо беше суспендиран и не можеше да ја води Рома, која со пресврт стигна до цел плен кај Каљари.

Португалскиот тренер е доста активен на социјалните мрежи. Последната фотографија ја сподели по овој натпревар и покажа како се одвиваше неговата вечер за време на гостувањето на Сардинија.

„Завршен натпревар, три бода, убава храна (не смеам да влезам во соблекувална)“, напиша Мурињо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Со победата римјаните се вратија на победнички пат и скокнаа на четвртата позиција на табелата во Серија А.

Коронавирус