сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 50
home Фудбал

ФОТО: Мурињо го одбра Тотенхем, Осогово го нарече „предавник“

ФОТО: Мурињо го одбра Тотенхем, Осогово го нарече „предавник“

Жозе Мурињо го одбра Тотенхем и ги разочара сите во Осогово, клубот од Кочани стана „славен“ на твитер со понудата за Мурињо кога минатата година остана без ангажман.

Осогово иако е второлигаш е еден од најорганизираните клубови во Македонија на социјалните мрежи, на твитер повторно се пошегува на сметка на Поругалецот кого го нарече „предавник“ откако го избра Тотенхем  наместо Осогово.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”es” dir=”ltr”>A traitor! <a href=”https://t.co/KFxonuyWpl”>https://t.co/KFxonuyWpl</a></p>&mdash; GFK Osogovo (@gfkosogovo) <a href=”https://twitter.com/gfkosogovo/status/1197151613082845184?ref_src=twsrc%5Etfw”>November 20, 2019</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Коронавирус