сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 22
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Фудбал

ФОТО: Можни состави Италија-Шпанија, Енрике има пет дилеми, составот на Манчини познат !

ФОТО: Можни состави Италија-Шпанија, Енрике има пет дилеми, составот на Манчини познат !

Шпанија и Италија вечерва (21 час) го играат првиот полуфинален меч на ЕУРО, на Вембли двете селекции бараат победа за пласман во финалето.

Луис Енрике според „Марка“ има пет дилеми за почетните единаесет, а сигурни се Симон, Лапорте, Аспиликуета, Љоренте, Бускетс и Мората.

Медиумите во Италија сметаат дека Роберто Манчини нема дилеми со кој состав ќе тргне на победа против Шпанија.