четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 189
home Фудбал

ФОТО: Меси го одработи првиот тренинг по „бунтот“, работеше и отпишаниот Кутињо

ФОТО: Меси го одработи првиот тренинг по „бунтот“, работеше и отпишаниот Кутињо

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман добил прекар, сега е „Наредникот“, доцнење на утринските тренинзи не е дозволено, сите мора да се појават на теренот во 9:30.

Под раководство на Холаѓанецот работеше и Меси, бунтовникот кој прифати компромис да остане и оваа сезона без примедби за интензитетот на тренингот.

Вредно тренираше и Фелипе Кутињо, тој засега останува во Барселона, Куман смета на него во новата сезона.

 

Локални избори 2021