четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 122
home Фудбал

ФОТО: Меси е машина за пари, не се експонира како Роналдо, Аргентинецот има богатство од автомобили, хотели, куќи(ФОТО)

ФОТО: Меси е машина за пари, не се експонира како Роналдо, Аргентинецот има богатство од автомобили, хотели, куќи(ФОТО)

Лионел Меси е тема која се зборува секаде, во секој „ќош“ на светот, Аргентинецот е магнет за пари, за себе и клубот.

Аргентинецот создаде богатство, откупната клаузула од 700 милиони евра, говори се колку вреди Меси во моментов во светот.

Меси има куќа од 6 милиони евра која се простира на имот кој е заштитен од надворешниот свет, има колекција на автомобили вредна речиси 5 милиони евра, куќи, станови, уникатни авотомобили и хотел…

Коронавирус