недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 65
home Фудбал

ФОТО: Манчестер Сити за него плати 70 милиони евра, но неговата девојка го засени трансферот

Сара Ботело, 23-годишната шпанска убавица е мажортека и танчерка, а таа изгледа прекрасно на фотографиите кои ги поставува на социјалните мрежи.
ФОТО: Манчестер Сити за него плати 70 милиони евра, но неговата девојка го засени трансферот

Англискиот лидер во Премиер лигата, Манчестер Сити го претстави своето ново засилување Ајмерик Лапорт, кој пристигнува од шпанскиот клуб Атлетик Билбао за 57 милиони фунти.

Но, во клубот пристигнува и неговата девојка, која освојува со нејзиниот изглед.

Сара Ботело, 23-годишната шпанска убавица е мажортека и танчерка, а таа изгледа прекрасно на фотографиите кои ги поставува на социјалните мрежи.

Таа го засени своето момче.

Коронавирус