понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Малиот Јане заминува за Манчестер да ги бодри Погба и „Ѓаволите“

ФОТО: Малиот Јане заминува за Манчестер да ги бодри Погба и „Ѓаволите“

Јане Велковски, македонскиот љубител на фудбалот кој премногу брзо ги освои срцата на фудбалска Европа, се подготви да отпатува за Манчестер каде по покана на Пол Погба ќе следи натпревар на „ѓаволите“ од Лигата на шампионите, пишува Гол.мк.

Малиот Јане, кој ќе присуствува на осминафиналниот реванш-натпревар од ЛШ меѓу Манчестер Јунајтед и Севиља на „Олд Трафорд“, со насмевка на лицето се дружеше со навивачите на Јунајтед во Скопје од официјалниот фан-клуб „MUSC – Macedonia“, од каде истакнаа дека им е огромна чест што имаат ваков навивач.

Велковски ќе лета од Скопје за Париз, од каде потоа ќе замине во Манчестер.

Целиот текст како и повеќе фотографии на ГОЛ.МК

Коронавирус