вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Фудбал

ФОТО: Македонија со црвените дресови против Украина

ФОТО: Македонија со црвените дресови против Украина

Македонската фудбалска репрезентација денес во 15 часот против Украина на вториот меч на ЕУРО ќе игра со црвени дресови на шампионатот.

УЕФА ги објави боите со кои двете селекции ќе играат на оваа средба, македонската ќе го има црвениот дрес со жолти нијанси.

На првиот натпревар против селекцијата на Австрија, Македонија настапи со бели дресови.

Коронавирус