вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 15
home Фудбал

ФОТО: Ливерпул е во голема криза, Клоп заминува, се знае името на неговиот наследник

ФОТО: Ливерпул е во голема криза, Клоп заминува, се знае името на неговиот наследник

Шампионот Ливерпул е во голема резултатска криза, во моментов е на 8 место на табелата во Премиер лигата, доколку остане на оваа позиција на крајот од сезоната, тоа ќе биде најлошиот пласман во историјата на клубот откако се натпреварува во елитата на Англија.

Јирген Клоп е под притисок, резултатски, медиумите во Англија веќе го пронајдоа неговиот наследник на клупата, екс играч и легенда на клубот, станува збор за Стивен Џерард кој во момент е менаџер на Ренџерс во Шкотска.

Џерард за Ливерпул играше од 1998 до 2015 година, запиша 504 настапи, сега е пред враќање во клубот, но како менаџер.

Ливерпул има три порази на последните четири средби во Премиер лигата, сега се најавува смена на Германецот Јирген Клоп.

Коронавирус