петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 112
home Фудбал

ФОТО: Левата рака со денови му е двојно поголема од десната на играчот на Барса

ФОТО: Левата рака со денови му е двојно поголема од десната на играчот на Барса

Френки де Јонг имаше навистина бизарна ’повреда’ пред натпреварот во Лигата на шампионите против Наполи.

Убодот на пчелите предизвика проблеми со младиот играч од средниот ред, бидејќи левата рака беше целосно отечена, но за среќа немаше алергиски реакции и Де Јонг беше подготвен да игра.

Тој се појави на натпреварот против Наполи со завој на раката, а очигледно е дека пчелата му предизвика прилично сериозен проблем.

Раката изгледаше навистина огромна.