сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

(ФОТО) Комити ги пречекаа фудбалерите и им порачаа – не сте сами!!!

(ФОТО) Комити ги пречекаа фудбалерите и им порачаа – не сте сами!!!

Фудбалерите на Вардар, хероите, вечерва се вратија во Скопје од подготовките во Анталија. Тие откако пристигнаа во Скопје, пред тренинг кампот во Хиподром, беа изненадени и добија топол пречек од своите најверни навивачи, Комитите.

Вардарци се соочуваат со нови проблеми, а Комити беа тука и овој пат да ги поддржат фудбалерите и да им порачаат дека заедно одиме кон титулата, овој пат не есенска, туку шампионска!

 извор: vardarfans.mk

Коронавирус