среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 153
home Фудбал

ФОТО: Кој фудбалер вака го прослави пласманот на ЕП во соблекувалната?

ФОТО: Кој фудбалер вака го прослави пласманот на ЕП во соблекувалната?

Македонските фудбалери знаеја како да ја прослават историската победа над Грузија и пласманот на ЕП.

Со песни, ора, скандирање, веење знамиња, нашите фудбалери се радуваа на теренот во Тбилиси по големиот триумф.

Меѓу сите фудбалери, најкарактеристична беше прославата на еден од нив, и тоа во соблекувалната.

Со знамето прекриено над неговата глава, Елиф Елмас прославуваше пласман на ЕП.

Коронавирус