вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ФОТО: Каков моќен дизајн – перфектна идеја за нов дрес на Вардар!

ФОТО: Каков моќен дизајн – перфектна идеја за нов дрес на Вардар!

Додека трае паузата, се појави перфектна идеја за нов дрес на фудбалскиот клуб Вардар и дизајнот изгледа моќно.

„Концепт китс дизајн“ објави идеја за нов дрес на ФК Вардар, а навивачите се одушевени и бараат од клубот да ја разгледа опцијата тој дрес да се стави во употреба.

 

View this post on Instagram

 

🇲🇰 | FK VARDAR HOME KIT

A post shared by Concept Kits Design ™ (@conceptkitsdesign) on

Дресот е во стандарната „црвено-црна“ боја, а новост е што во горниот дел се наоѓа дел од градот Скопје. Исто така, испишана е пораката „еден живот, една љубов“, која ја користат навивачите, популарните „Комити“.

Коронавирус