понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 106
home Фудбал

ФОТО: Јуве добива нови супер-дресови наредната сезона

ФОТО: Јуве добива нови супер-дресови наредната сезона

Италијанскиот фудбалски великан Јувентус во новата сезона ќе игра во одлични дресови и ќе биде во ново руво.

„Бјанконерите“ ќе ја променат стандардната варијанта на домашниот дрес, но боите ќе останат црно и бело. Вториот дрес ќе биде во светло сина боја, со ѕвезди на него, додека третата варијанта ќе биде во целосно црвена боја со одредени нијанси.

Во продолжение, погледнете ги дресовите на Јувентус за наредната година:

 

Коронавирус