петок, 24. септември 2021. Вести денес: 130
home Фудбал

ФОТО: И Пандев се вакцинираше

ФОТО: И Пандев се вакцинираше

Горан Пандев кој ја предводеше фудбалската репрезенттација на Македонија на дебитантскиот настап на Европските првенства, се вакцинираше против коронавирус.

Пандев на својот профил на Инстаграм сподели фотографија со која ги информира фановите дека се вакцинираше.

На Пандев кој по Евро 2020 се прости од репрезентацијата, претстојната сезона ќе му биде последна во фантастичната кариера. Тој во новата сезона ќе го носи дресот на Џенова во Серија А.

Коронавирус