среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

ФОТО: Хит натпревар – Ги гледате ли фудбалерите во бели дресови?

ФОТО: Хит натпревар – Ги гледате ли фудбалерите во бели дресови?

Фудбалерите на Башакшехир и Сиваспор одиграа неверојатен натпревар откако гостинскиот тим одлучи да настапи со бели дресови на терен прекриен со снег.

Фудбалерите можеби немале поголеми проблеми на теренот да се видат, но за гледачите гледањето на натпреварот било невозможна мисија.

Коронавирус