вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

ФОТО: Готово е, Интер доведе играч од Челзи

ФОТО: Готово е, Интер доведе играч од Челзи

Интер го доведе Оливие Жиру од Челзи, ова го тврди познатиот новинар од Италија, Николо Скира.

Според Скира, догворот е постигнат, Жиру во следните 48 часа доаѓа на медицински прегледи во Милано. Челзи ќе заработи 6,5 милиони евра.

Жиру со Интер се договорил за 4 милиони евра по сезона, ќе потпише договор на 2,5 години, има 33 години.

Коронавирус