среда, 14. септември 2022. Вести денес: 39
home Фудбал

ФОТО: Горан Пандев се огласи од Италија по победата над Естонија

ФОТО: Горан Пандев се огласи од Италија по победата над Естонија

Капитенот на македонската фудбалска селекција Горан Пандев го прескокна дуелот со Естонија во рамки на Лигата на нациите откако доби поштеда од селекторот Игор Ангеловски.

Пандев преку тв пренос го следеше попладневниот меч на Националната арена Тодоро Проески и ги бодреше своите соиграчи кои и без негова помош на теренот славеа со 2-1.

По крајот на средбата Пандев се огласи преку својот профил на Инстаграм каде што сподели фотка и напиша:

„Браво дечки, секоја чест“.

Извор: Спортклуб.мк

Коронавирус