сабота, 6. март 2021. Вести денес: 94
home Фудбал

(ФОТО) Горан Пандев се огласи на Инстаграм

(ФОТО) Горан Пандев се огласи на Инстаграм

Капитенот на македонската фудбалска селекција, Горан Пандев кој игра во одлична форма за тимот на Џенова, денес по само 13 минути игра мораше да го напушти мечот против Болоња.

Пандев беше заменет уште во раната фаза од мечот откако се пожали на болки во коленото. Ова особени ги загрижи сите македонски навивачи сооглед на тоа што се наближува мечот од Европа лига против Косово.

Џенова води битка за опстанок а денешната победа од 3-0 добро и дојде. Пред неколку моменти и Пандев се огласи преку социјалните мрежи и испрати порака.

„Браво момци, само напред“ стоеше во фотографијата.

Коронавирус