сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Георгина одговори на тврдењата дека Меси е подобар од Роналдо

ФОТО: Георгина одговори на тврдењата дека Меси е подобар од Роналдо

Неверојатното издание на Лионел Меси против Ливерпул донесе бурни реакции во фудбалскиот свет, коj се поклонија пред ѕвездата на Барселона.

Некои го нарекоа „Бог на фудбалот“, други пак не заборавија да го споредат со Кристијано Роналдо. Нивното ривалство е причина за дебати ширум светот кои моментално ги добиваат фановите на Аргентинецот.

Но, на сите тврдења во јавноста стигна одговор од девојката на фудбалерот на Јувентус, Георгина Родригез.

Таа со една фотографија застана во одбрана на својот партнер и им порача на навивачите да не забораваат толку брзо кој е „крал“ на фудбалот.

Коронавирус