сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 40
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Фудбал

ФОТО: Фудбалската елита на свадба кај Рамос

ФОТО: Фудбалската елита на свадба кај Рамос

Цела Шпанија вчера ги впери очите во свадбата на Серхио Рамос, која е спектаклот за кој се зборуваше во последните неколку дена.

Дефанзивецот на Реал Мадрид ќе стапи во брак со прекрасната Пилар Рубио, а на свечената церeмонија во Севиља денес се појавија голем број на познати лица од фудбалскиот свет.

Меѓу нив беше претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез, Дејвид Бекам и сопругата Викторија, соиграчите од Реал, тројца фудбалери на Барселона и неколку други негови колеги од фудбалските терени.

Погледнете ја фудбалската елита на свадбата во Севиља:

Парламентарни избори 2020