понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Фудбал

ФОТО: Фудбалерката на Евертон ги „збудале“ мажите, доаѓаат да не гледаат ама не поради фудбал

ФОТО: Фудбалерката на Евертон ги „збудале“ мажите, доаѓаат да не гледаат ама не поради фудбал

Алиша Леман има 22 години, игра за Евертон и е на позајмица од Вест Хем, ги „провоцира“ мажите со својот изглед и тврди дека тие не доаѓаат да гледаат женски фудбал поради добра игра, имаат „свои фантазии“ …

Леман обвини дека мажите кои доаѓаат да гледаат женски фудбал не го прават тоа поради фудбалската игра, тие имаат „чудни фантазии“, фудбалот им е во втор план.

„Да бидеме искрени, голем дел од мажите не доаѓаат да гледаат женски фудбал поради голови, имаат „чудни фантазии“, фудбалот им е во втор план“ – обвини 22-годишната Швајцарка.

ЕУРО 2020

Македонија