четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 163
home Фудбал

ФОТО: Фудбалер запросен од девојката, се расплака и рече „ДА“

ФОТО: Фудбалер запросен од девојката, се расплака и рече „ДА“

Иако шпанскиот фудбалски четвртолигаш Толедо загуби дома со 4:1 од Пуертолан, главниот настан се случи по натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruben Moreno (@rubenruco)

Напаѓачот Рубен Морено, пред сите присутни на теренот, беше запросен од неговата девојка Клаудија. Таа клекна на тревата пред него и му го покажа прстенот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruben Moreno (@rubenruco)

Морено тогаш не можеше да ги задржи солзите, но сепак рече „ДА“.

Тие двајца имаат и син, кој бил сведок на предлогот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruben Moreno (@rubenruco)

Коронавирус