петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 55
home Фудбал

ФОТО: Фелаини ја смени фризурата, интернетот гори

ФОТО: Фелаини ја смени фризурата, интернетот гори
LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 05: Marouane Fellaini of Manchester United during the Premier League match between Chelsea and Manchester United at Stamford Bridge on November 5, 2017 in London, England. (Photo by Catherine Ivill - AMA/Getty Images)

Ѕвездата на „Манчестер Јунајтед“, Маруан Фелаини стана хит на социјалните мрежи поради новата фризура.

Тој се фотографираше со фризура како Мики Маус за светскиот магазин „Џи-кју“.

Белгиецот ги запали социјалните мрежи и се најде во фокусот на јавноста поради интервјуто кое го даде за магазинот „Џеј Кју“, односно фотосесијата која ја направи за истиот.

Играчот за врска кој години наназад е препознатлив поради својата афро фризура одлучи да се претстави во едно навистина поинакво светло и на социјалните мрежи го доби прекарот „Мики Маус“ фризура.