четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 107
home Фудбал

ФОТО: Фабрегас „рипна во тавче“

ФОТО: Фабрегас „рипна во тавче“

Фудбалерот на Челзи, Цеск Фабрегас, ја прослави свадбата со долгогодишната девојка, Даниела Семан, и тоа со егзотична забава на приватен остров блиску до Ибица. Поранешниот член на Барселона од врската има три деца, Лиа, Капри и Леонардо. Даниела исто така има уште две деца од претходниот брак, Марија и Џозеф.

На свечената церемонија имаше добро познати лица кои беа дел од кариерата на Шпанецот, меѓу кои се истакнаа неговите соиграчи од каталонската екипа.

Поканети беа уште Тјери Анри, Џон Тери, Н’голо Канте, Јенс Леман, Томас Росицки, Педро, Рос Баркли…

 

Коронавирус