петок, 23. јули 2021. Вести денес: 8
home Фудбал

ФОТО: Евертон има нов тренер, Шпанецот седнува на клупата на „карамелите“

ФОТО: Евертон има нов тренер, Шпанецот седнува на клупата на „карамелите“

Евертон го потврди ангажманот на Рафа Бенитез, Шпанецот седнува на клупата на „карамелите“ а потпиша договор на три години.

За Бенитез Евертон е четврти клуб во Премиерлигата, беше тренер и на Челси, Њукасл и Ливерпул.

Бенитез има 61 година, ќе го наследи Карло Анчелоти, последен клуб на Шпанецот во Премиерлигата беше Њукасл.

Коронавирус