четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 87
home Фудбал

ФОТО: Еве како беше пречекан Модиќ во Мадрид

ФОТО: Еве како беше пречекан Модиќ во Мадрид

Лука Модриќ стана првиот фудбалер кој во иста година е прогласен за најдобар играч на Светското првенство, односно за најдобар играч во светот во изборот на ФИФА.

Синоќа Модриќ ја доби Златната топка на свечено доделување во Париз, а меѓу првите му честиташе капитенот на Реал, и негов близок пријател, Серхио Рамос.

Веднаш откако ја прими наградата Модриќ на Instagram објави селфи со пренос од доделувањето. Фудбалерите од Реал исто така му посакаа добредојде на „посебниот гостин“, со заедничка фотографија.

Коронавирус