четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 172
home Фудбал

ФОТО: Ериксен свесен го напушти теренот

ФОТО: Ериксен свесен го напушти теренот

Натпреварот меѓу Данска и Финска од Европското првенство беше прекинат пред крајот на првото полувреме откако Кристијан Ериксен колабираше на теренот.

Данскиот репрезентативец Кристијан Ерисекен колабираше на мечот од ЕУРО 2020 меѓу Данска и Финска.

Според фотографиите кои може да се видат на интернет, фудбалерот на Интер свесен го напуштил теренот во Копенхаген.

Посакуваме се да биде во најдобар ред со најдобриот фудбалер на данската фудбалска репрезентција.

Коронавирус