петок, 25. септември 2020. Вести денес: 57
home Фудбал

ФОТО: Ериксен потпишува за Интер?!

ФОТО: Ериксен потпишува за Интер?!

Според сите англиски, италијански и дански медиуми, Ериксен одбил нов договор со Тотенхем и сака трансфер во Интер уште во јануарскиот преоден рок.

Играчот до јуни ке профитира 5,5 мил евра, додека за следните 4 години неговата плата ке биде меѓу 9 и 10 милиони евра.

Од ова зделка Тотенхем се очекува да профитира 20 до 25 милиони евра. Трансферот де очекува да се реализира во текот на идната недела.

Коронавирус