среда, 8. декември 2021. Вести денес: 115
home Фудбал

ФОТО: Елиф Елмас не заборави од каде дојде, не заборави на другарите

ФОТО: Елиф Елмас не заборави од каде дојде, не заборави на другарите

„Биди силен другар… Господ е голем“ е пораката која Елиф Елмас му ја посвети на својот другар Еркан.

Елифи и Еркан израснаа заедно во скопската населба Бутел. Елиф игра за Наполи, а Еркан се движи со помош на инвалидска количка, но тоа не го спречува нивното другарство.

Елиф Елмас го посети својот другар кој во моментов е во болница и му подари дрес.

Коронавирус