недела, 27. септември 2020. Вести денес: 48
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Фудбал

ФОТО: Екс голманот на Вардар има нов клуб

ФОТО: Екс голманот на Вардар има нов клуб

Довчерашниот голман на Вардар, Филип Гачевски кој од 2015-та до 2020-та го носеше „црвено-црниот“ дрес, има нов клуб.

Тој потпиша за Енозис од Кипар.

Договорот е за една година, со можност за продолжување за уште една.

Коронавирус